5 ingredients for successful exam preparation

250х190 копияПідготовка до іспитів завжди вимагає багато часу та практики. Чи може бути екзаменаційна підготовка ефективною та цікавою водночас? Сьогодні ми поговоримо про ігри, які можна використовувати під час підготовки до іспитів.

1.       Clockwise Paths
Учні просто обожнюють цю гру. Підготуйте речення, які потрібно перефразувати, та напишіть на клаптику паперу. Підготуйте підказки на інших папірцях. Учні ходять за годинниковою стрілкою в класі і виконують завдання. За кожну правильну відповідь 1 бал. Якщо учень не знає відповідь, він/вона має право на підказку. Наприклад,
The injured lion’s health has hardly improved in the last 48 hours. (little)
Варіант підказки:
There/been/ improvement/has/little/ in/ lion’s/ injured/ health/the/last/the/last/in/48/hours.
(Pioneer C1, Unit 2 MM Publications).
Значно легше? Чому б не перетворити доволі складне завдання у веселу гру і водночас готуватись до іспиту.2.       Proofreading experts

Учні працюють в парах. Кожен учень отримує текст без пунктуації. Хто краще виконає завдання? Легко? Ну що ж, нумо перевірмо.

The destruction of wetlands is a global issue and one I feel very passionately about I’m currently running a global wetland conservation initiative which aims to help protect and restore wetlands around the world not only are they an essential part of the ecosystem but they’re also home to a massive variety of marine life birds and even some mammals due to drastic changes to their environment some of these animal species are being threatened with extinction the way I see it it’s our duty to protect wetlands and in turn protect these animals still we regularly face tough opposition from local business communities in many parts of the world who do their best to try and block conservation efforts clearly they’re more motivated by the economic benefit draining wetlands for commercial development is of course a profitable business

(Pioneer C1, Unit 2 MM Publications)

Після самостійного корегування учні перевіряють завдання в парах. В кінці вчитель може запропонувати перевірити текст разом. Якщо учні пропустили пунктуаційний знак, подаємо сигнал тривоги. Головна мета завдання – перевірити знання пунктуації, перетворивши завдання у захопливу гру.

3.       Board game

Напишіть речення, які містять декілька помилок, на дошці. Речення можуть бути вибрані з письмових робіт учнів або усних відповідей. Запропонуйте учням в парах або самостійно виправити помилки. Кожна правильна відповідь з аргументацією оцінюється в 1 бал. Учні, які набрали найбільшу кількість балів, стають переможцями. Для різноманіття встановіть ліміт часу на виконання завдання, наприклад, 7 речень – 2 хвилини часу. Для виправлення помилок використовуйте різнокольорові маркери, наприклад, для виправлення прийменників – синій колір, для виправлення артиклів – зелений колір, для виправлення пунктуації – помаранчевий колір і так далі. Бажано не використовувати червоний колір під час гри.

4.       Word cards

Спочатку учні читають текст, ігноруючи пропуски, і самостійно заповнюють їх. Далі вони обмінюються відповідями з партнером. Вчитель ділить учнів на команди, в кожній команді 4 учні. Кожному учневі вчитель роздає список слів, у якому також є зайві слова. Учні в командах відтворюють текст. В кінці гри вчитель пропонує перевірити текст разом.

5.       Who wants to be a millionaire?

Улюблена гра дитинства може перетворитись на повноцінну підготовку до іспиту. Для цього потрібно створити презентацію з завданням типу multiple-choice task та зіграти в гру. Для підсилення напруги, використовуйте саундтрек “Who wants to be a millionaire?” композитора Рамоно Ковало.

Якщо у вас виникли питання стосовно цієї активності, звертайтесь до методиста видавництва за допомогою та матеріалами.

Сподіваємось, наша стаття була корисною для вас та збагатила новими ідеями для уроків. Ознайомитись із підручником Pioneer ви зможете на сайті Лінгвіст.

Щиро ваш методист видавництва MM Publications Ukraine
Анна Гезь