Кажуть, звичка – друга натура. У кожного з нас є певні щоденні звички, наприклад, ми прокидаємось, заправляємо ліжко, виконуємо зарядку, готуємо сніданок, вдягаємось і т. д. Чому б не розвинути корисні звички для вивчення англійської мови? Саме про це наша методична стаття.
Вивчити іноземну мову нелегко, але ціль досяжна, якщо рухатись до неї впевненими невеликими кроками. Коли ми починаємо вивчати мову, ми надзвичайно вмотивовані: купуємо підручники, дивимось фільми та мріємо відвідати країну, мову якої вивчаємо. З часом мотивація зникає і ми починаємо розчаровуватись.
Як ми можемо уникнути цього розчарування? Відповідь проста: сформувати корисні щоденні звички для вивчення мови.
- 1. Ставимо досяжні цілі
Коли ми починаємо вивчати мову, дуже важливо ставити реальні досяжні цілі. Наприклад, якщо ваша ціль покращити уміння писемного мовлення, сформуйте правильно ціль. Замість “I want to improve my writing skills”, краще чітко зазначити “I want to learn how to write and respond to business letters, this will help me communicate with my business partners more effectively”. В підручнику Pioneer, Full Blast, New Destinations від видавництва MM Publications кожен розділ починається з переліком цілей та вмінь, що неймовірно мотивує та допомагає дорослим самостійно навчатися.
- 2. Використовуємо вільний час з користю
Вивчення мови вимагає часу та зусиль. Проте, не перевантажуйте себе, виділіть 30 хвилин. Але щодня. Півгодини? Так, в той час коли ви їдете в транспорті додому чи стоїте в черзі на зупинці, ви можете читати тексти або слухати аудіо записи англійською. Бувають дні коли ми дійсно не налаштовані вчитись, але ці 30 хвилин в транспорті, які ми витрачаємо кожного дня можуть допомогти сформувати корисну звичку для розвитку умінь аудіювання та читання. В підручниках New Destinations, Pioneer знаходяться аудіо треки тривалістю 15-20 хвилин різної тематики та формату, від коротких діалогів до уривків з радіопередач.
- 3. Плануємо навчання
Не знаєте з чого почати вивчати мову? Не має чіткого плану навчання? Найголовніше при вивченні мови – систематичність. Краще знаходити для занять 20-30 хвилин кожного дня, ніж 1 годину на тиждень.
Підручник Pioneer розроблений спеціально для дорослих, які бажають вивчити англійську за короткий проміжок часу. Мета підручника допомогти не лише отримати знання з мови, але також розширити фонові знання про світ, збагатити словниковий запас та розмовляти англійською з впевненістю в будь-яких ситуаціях реального життя.
- 4. Покращуємо вимову
На початкових етапах вивчення мови надзвичайно важливо звертати увагу на вимову слів та інтонацію. Звичайно, жодна людина не говорить без акценту, навіть носій мови, тому наша мета звучати подібно до native speakers. Найчастіше складнощі виникають з приголосними звуками / ð /,/ θ /,/t/,/d/,/v/,/w/, довгими та короткими голосними. Від інтонації теж багато залежить, оскільки завдяки їй ми можемо зрозуміти емоційний стан мовця.
З цією метою, автори підручника Pioneer розробили комплекс вправ для вивчення звуків та інтонації, які можна знайти в рівнях Beginner-Intermediate цього видання. В Teacher’s Book надаються рекомендації щодо виконання завдань секції Pronunciation.
- 5. Самоконтроль
Доросла людина при вивченні мови націлена на отримання результат навчання. В підручниках MM Publications ціль останнього уроку Review – перевірити та закріпити набуті знання з вивченого розділу. Секція Now I can дозволяє побачити власний прогрес у вивченні мови, показує як саме ви зможете застосовувати набуті знання в реальному житті, спонукає до автономного вивчення мови та з відповідальністю ставитись до власного навчання.
Сподіваємось, наші поради щодо формування корисних звичок при вивченні мови стануть вам в нагоді. Ознайомитись із підручником Pioneer ви зможете на сайті Лінгвіст.
Щиро ваш методист видавництва MM Publications Ukraine
Анна Гезь