Використання відеоматеріалів на уроках англійської мови

250х190_Використання відеоматеріалів на уроках англійської мови2

Відеоматеріали – надзвичайно корисний ресурс для вивчення іноземної мови, особливо для розвитку умінь аудіювання та покращенню вимови. Завдяки перегляду відео учні мають можливість слухати живу англійську з різними діалектами та вимовою. Відеоматеріали підвищують ефективність розуміння учнями змісту навчального матеріалу, адже при слухо-зоровому сприйнятті засвоюється 60% інформації.

Є певні вимоги до відеоматеріалів, які можна використовувати на уроці. Наведемо деякі з них:

  1. Відео не має перевищувати 5-8 хвилин в середній школі, 10 -12 хвилин в старшій школі.
  2. Відео має відповідати темі уроку та рівню володіння мовою учнів.
  3. Відеоролик можна програвати з субтитрами або без субтитрів, в залежності від складності сприйняття.
  4. Відео має відповідати віковим особливостям дітей та їх інтересам.
  5. Якість зображення та вимова мають бути на високому рівні.
  6. Завдання до та після перегляду відео мають бути розроблені вчителем.
  7. Відеоматеріал має відповідати цензурі.

Способи використання відеоматеріалів на уроках англійської мови:

1. Subtitles off

Учні звикають до субтитрів, і перегляд відео перетворюється на урок читання. Вимикайте субтитри і дайте можливість учням попрактикувати сприйняття інформації на слух та просто насолодитись відеопереглядом.

2. Stop it and make them guess

Зупиніть відео та запитайте учнів, що має відбутися далі. Чи зможуть вони здогадатися, що відбудеться далі в епізоді та які граматичні структури буде вживано?

3. Silent video

Запропонуйте учням переглянути відео без звуку, описати англійською мовою, що відбувається в епізоді та що можуть говорити герої на відео. Запропонуйте переглянути відео вдруге зі звуком. Чи збіглися ваші здогадки?

4. No picture

Запропонуйте учням послухати аудіосупровід до відео. Що роблять герої? Де вони знаходяться? Як вони виглядають? Далі учні дивляться відео та діляться своїми результатами. Чи збіглися їх очікування?

5. Show and describe

Поділіть учнів на дві команди. Перша команда переглядає відео і показує, що відбувається на відео. Друга команда має відтворити інформацію в письмовому вигляді. За необхідності учні другої команди можуть поставити додаткові питання.

До підручників видавництва MM Publications, таких як New Destinations, Full Blast, Pioneer додається відеокурс, який тематично повністю відповідає підручнику та програмі. Ознайомитись із підручниками та відеокурсом можна за посиланням

PIONEER B1      NETWORK

Сподіваємось, наша стаття була корисна для вас та відповідає вимогам часу.