Переможці конкурсу від MM Publications: інтерв’ю після освітньої подорожі до Греції

afiny_sayt1 березня 2016 року закінчився всеукраїнський конкурс для вчителів англійської мови, організований видавництвом MM Publications за підтримки Міністерства освіти і науки України. Як повідомлялося на українському сайті видавництва, 5 переможців, обраних з 500 учительських робіт, отримали освітню подорож до європейської країни в якості головного призу в конкурсі.

І вже на початку квітня автори найкращих робіт зустрілися в аеропорту Бориспіль для того, щоб полетіти на курс професійного розвитку в чарівне місто Афіни, Греція.

Наразі переможниці конкурсу від видавництва MM Publications із захопленням згадують свій чотириденний тур до Афін. Нам вдалося після поїздки розпитати їх не лише про досвід вчительства, але й про враження від перемоги та плани на майбутнє.

bigunПереможниця з міста Львів – Бігун Ірина Богданівна, вчитель англійської мови в Гімназії міжнародних відносин ім. В. Стуса. Викладає з 2010 року та з впевненістю може сказати, що дуже любить свою роботу.

Також Ірина займається громадською діяльністю. Разом з земляками створила організацію «Історична справедливість», яка займається відновленням старого кладовища та у майбутньому планує перетворити його на туристичний об’єкт. І ще Ірина займається вокалом, виступає на різних заходах у школі.

Ірина, якою була Ваша реакція, коли Ви дізнались про перемогу у конкурсі?
Я була дуже рада перемозі. Мій чоловік також був щасливий від того, що моя нелегка вчительська праця принесла заслужену винагороду.

Що надихає Вас у Вашій повсякденній роботі?
Учні та їхні успіхи. Ми створюємо багато проектів разом, і бажання проводити не лише інформативні, але й захоплюючі заняття завжди тримає в тонусі.

Які кумедні випадки з викладацької діяльності можете згадати?
Смішні історії трапляються часто, але найкумедніше те, що інколи, під час екскурсій з класом, незнайомі люди плутають мене з ученицею.
Також приємно було, коли після одного з виступів до мене підійшли учні та спитали, чи я та вчителька, що перемогла у конкурсі. Отримавши позитивну відповідь попросили у мене автограф.

Як Ви дізнались про конкурс від видавництва MM Publications?
Інформація про конкурси (для учнів і вчителів) була оголошена завучем школи. Спочатку до конкурсу приєдналися мої учні. Свої роботи вони прислали під час карантину, знайшовши час написати твори поза межами школи. Це дуже надихнуло мене позмагатися в конкурсі для вчителів, бо я відчула, що не можу підвести своїх учнів.

Що стало ключовим фактором Вашої перемоги у конкурсі?
Любов до своєї роботи та відчуття обов’язку перед учнями.

Якими були Ваші очікування перед поїздкою?
Цікаво було обмінятися досвідом з іншими викладачами, дізнатися секрети їхньої майстерності, шляхи становлення професійної кар’єри. Також я хотіла отримати нові враження та натхнення для подальшого підкорення професійних висот і ознайомитися з літературою з першоджерела.

Які висновки Ви можете зробити для себе після поїздки?
Бажання та наполеглива праця є запорукою успіху. ‘Impossible is nothing’ – після поїздки я знаю це напевно.

 

pavlenkoПереможниця з міста Чернігова – Павленко Інна Володимирівна. Вчитель англійської мови Чернігівського ліцею ПВФП. Викладає вже більше 15 років і з впевненістю може сказати, що англійська мова для неї – не лише робота та хобі, але й невід’ємна частина життя. Вільний час присвячує читанню, особливо любить класичну літературу. Серед улюблених авторів – Джейн Остін.

Інна, якою була Ваша реакція, коли Ви дізнались про перемогу у конкурсі?
Я була просто приголомшена такою новиною!

Що надихає Вас в Вашій повсякденній роботі?
Мої учні. Я працюю зі старшокласниками, і в силу їхніх вікових особливостей традиційні методи навчання не завжди є ефективними, тому я постійно знаходжусь в пошуках чогось нового, що може бути не лише ефективним для них, але й цікавим для мене.

Які кумедні випадки з викладацької діяльності можете згадати?
Однією із особливостей навчального закладу, в якому я викладаю, є дисципліна, саме тому всі учні серйозні: в нас жарти не в обігу.

Як Ви дізнались про конкурс від видавництва MM Publications?
Прочитала на сайті компанії Лінгвіст (офіційного представника видавництва MM Publications в Україні). Я регулярно читаю новини та отримую інформаційні листи – завжди дізнаюся багато цікавого для себе. Довідавшись про конкурс, я не тільки вирішила взяти участь, а ще й заохочувала колег спробувати свої сили, і на конкурс ми відправляли роботи разом.

Що стало ключовим фактором Вашої перемоги у конкурсі?
Рецепт простий: «Не боятись – і перемога неминуча».

Якими були Ваші очікування перед поїздкою?
З нетерпінням очікувала знайомства з іншими переможцями. Подорож – неперевершена можливість познайомитись з іншими вчителями, поділитись досвідом, почерпнути для себе щось нове. Також очікувала професійного розвитку та нових ідей від тренінгу. У своїй викладацькій діяльності я використовую літературу цього видавництва, тому мені було дуже цікаво дізнатись більше про навчальні курси. Поїздка стала ковтком свіжого повітря в екзаменаційних перегонах, адже ми всі пам’ятаємо, що попереду нас очікують екзамени, які необхідно гідно скласти. Із задоволенням використовую літературу від MM Publications та очікую високих результатів від своїх учнів.
Ще однією моєю метою біло знайомство з новою країною, її культурою та національною кухнею.

Які висновки Ви можете зробити для себе після поїздки?
Отримала багато нових вражень та емоцій. Також ще раз усвідомила для себе, що не можна здаватись, а тільки йти вперед, і ти отримаєш за це винагороду. Поїздка дозволила не лише відволіктись від щоденної рутини, а й вдихнути ковток свіжого повітря під час підготовки до іспитів, відвідати нові місця, познайомитись з величною культурою античності.

 

manzhohПереможниця з міста Чернівці – Манжос Ірина Олегівна, вчитель англійської мови в ліцеї № 4. Випускниця Чернівецького Національного Університету ім. Ю. Федьковича. Ірина – молодий викладач і хоче зламати стереотип про те, що навчання – це нудно. У вільний від роботи час займається творчістю – пише вірші, займається рукоділлям, або проводить час з друзями чи книгами.

Ірина, якою була Ваша реакція, коли Ви дізнались про перемогу у конкурсі?
Я пам’ятаю, коли мені зателефонували та повідомили про перемогу, ще деякий час не могла повірити та прийти до тями. Це просто фантастичне відчуття!

Що надихає Вас в Вашій повсякденній роботі?
Найкраща мотивація для мене – особисті успіхи учнів у навчанні. Бачити їхній прогрес – дуже важливо для мене, бо я працюю з молодшою школою і в цьому віці будь-які досягнення є помітними.

Які кумедні випадки з викладацької діяльності можете згадати?
Весь час трапляється щось веселе, бо діти є діти, але виокремити щось одне – дуже важко.

Як Ви дізнались про конкурс від видавництва MM Publications?
Інформація про конкурс була оголошена завучем школи, і я одразу зацікавилась можливістю спробувати щось нове, бо завжди шукаю способи самовираження та професійного розвитку.

Що стало ключовим фактором Вашої перемоги у конкурсі?
Бажання спробувати щось незвідане та реалізувати власні креативні задуми.

Якими були Ваші очікування перед поїздкою?
Очікувала надзвичайно інтенсивного тренінгу, який допоміг мені висвітлити певні моменти в професійній діяльності. Також, з часу коли почула про місце проведення тренінгу – не могла перестати думати про культуру Греції та можливість доторкнутися до історії однієї з найдавніших цивілізацій.

Які висновки Ви можете зробити для себе після поїздки?
Треба брати участь у різноманітних конкурсах і програмах та не боятися. Найкращий висновок після поїздки може бути описаний фразою: “If you can dream it – you can do it”.

 

chernovaПереможниця з м. Привілля, Луганської обл. – Чернова Маргарита Ігорівна, вчитель в школі № 29. Маргарита – молодий спеціаліст, і в роботі для неї важливий результат учнів. Окрім роботи серйозно займається бадмінтоном, а також читає зарубіжну класику ХХ ст.

Маргарита, якою була Ваша реакція, коли Ви дізнались про перемогу у конкурсі?
Для мене це було величезним сюрпризом. Хоча по телефону я не могла говорити спокійно, в душі все просто перевернулось. Я не могла повірити у перемогу.

Що надихає Вас в Вашій повсякденній роботі?
Учні та їхні досягнення. Також вдячність батьків. Одного дня до мене прийшли батьки мого учня та повідомили, що завдяки моїм урокам учень почав дійсно вчитись та зацікавився англійською мовою. Емоції вчителя в такі моменти неможливо передати, але це є кращою мотивацією у подальшій роботі.

Які кумедні випадки з викладацької діяльності можете згадати?
Зазвичай на уроках я серйозна, оскільки нам необхідно багато встигнути за короткий проміжок часу. Був випадок, коли одна дівчинка качалась на стільці, незважаючи на мої зауваження, та не втримала рівновагу: увесь ряд парт, що знаходився поза нею, склався за принципом «доміно». Дітей за цими партами не було, але я дуже злякалась, коли це сталось. Однокласників цей інцидент насмішив, після чого вона стала більш слухняною.

Як Ви дізнались про конкурс від видавництва MM Publications?
Інформацію розповсюдила адміністрація школи. Мені було цікаво отримати новий досвід, але у зв’язку з великим навантаженням я тягнула з відправкою роботи майже до останнього дня.

Що стало ключовим фактором Вашої перемоги у конкурсі?
Добросовісна робота. Якщо ти щось робиш, то вкрай важливо робити це добре. Це принцип, який можна застосовувати в усіх сферах життя.

Якими були Ваші очікування перед поїздкою?
Дуже чекала на тренінг і можливість попрактикувати мову. Обмін досвідом з колегами – саме те, що необхідно молодому вчителю.
І, звісно ж, побачити місто, познайомитись з культурою Греції.

Які висновки Ви можете зробити для себе після поїздки?
Я досягла вершини у конкурс і це – приголомшливий досвід. Необхідно рухатись вперед і ні в якому випадку не зупинятись. Щиро дякую видавництву MM Publications та іншим переможцям за неймовірний досвід!

 

larinaПереможниця з міста Житомир – Ларіна Наталія Володимирівна. Викладач та методист First State Kyiv courses of foreign languages в місті Житомир. Наталія викладає вже більше 18 років та завжди в пошуках новинок та цікавинок в своїй роботі. Вільний час присвячує вивченню світової історії та покращенню професійних навичок. Дуже любить відвідувати різноманітні тренінги, семінари. Наталія – постійний учасник семінарів компанії Лінгвіст. Їй завжди цікаво отримати нову інформацію, а також корисні подарунки.

Наталія, якою була Ваша реакція, коли Ви дізнались про перемогу у конкурсі?
В мене була просто буря емоцій! Коли я дізналась про перемогу, я довго не могла заспокоїтись. Також приємним було те, що в той час я була на роботі та змогла розділити радість перемоги зі своїми учнями. Вони зраділи за мене і сказали, що перемога повністю заслужена.

Що надихає Вас в Вашій повсякденній роботі?
Позитивні відгуки і враження моїх учнів від спільної роботи. Коли вони займають призові місця на олімпіадах або отримують бажану престижну роботу після успішного проходження співбесіди англійською мовою – у викладача з’являються крила за спиною, а також мотивація працювати далі і ще краще.

Як Ви дізнались про конкурс від видавництва MM Publications?
Відвідала семінар, організований компанією Лінгвіст, де один з представників видавництва розповів про конкурс. Я довго сумнівалась, чи варто надсилати роботу на конкурс, але прагнення спробувати щось нове перемогло.

Що стало ключовим фактором Вашої перемоги у конкурсі?
Відсутність страху. До будь-якої події у житті, враховуючи професійну сферу, я ставлюсь як до нового досвіду, саме тому я відкинула сумніви та надіслала роботу на конкурс.
Більш того, я вже перемогала в конкурсах від компанії Лінгвіст та отримувала у якості подарунків навчальну літературу, але цього разу приз виявився просто фантастичним!

Якими були Ваші очікування перед поїздкою?
Дуже хотіла познайомитись зі зворотною стороною створення навчальних посібників та їхніми авторами.
Місце проведення тренінгу стало величезним плюсом, адже я не уявляю свого життя без вивчення історії. А де ж ще можна ознайомитись з культурою древнього світу краще, ніж в Афінах.

Які висновки Ви можете зробити для себе після поїздки?
Це був колосальний досвід спілкування з колегами. Курс професійного розвитку також був вражаючим. Після подорожі можу зробити наступні висновки: не треба нічого боятись, а просто потрібно робити та встигати більше.

 

Приємно, що всі наші переможниці, не дивлячись на географічну відстань, залишились добрими друзями, об’єднаними спільними спогадами. Після такої насиченої подорожі, наповненої враженнями та професійними знаннями, наші переможниці хочуть побажати всім колегам не боятися, відвідувати професійно-орієнтовані заходи, бути активними та вигравати у майбутньому чудові призи.

 

afiny