8 корисних лайфхаків для успішної здачі ЗНО та ДПА

600х600_пост_ФБ_ММ_8 лайфхаківАвтор: Анна Гезь – методист видавництва MM Publications в Україні.

Випускники шкіл надзвичайно хвилюються перед ЗНО з іноземної мови, адже високі результати екзамену допоможуть вступити до омріяного закладу вищої освіти та здобути майбутню професію.

Найважчою частиною ЗНО з року в рік залишається частина “Використання мови”, саме в цій частині перевіряється знання лексики та граматики. Ця частина складається з трьох завдань (20 питань). Готові поділитися з Вами декількома корисними порадами:

  1. Прочитайте заголовок до тексту.
  2. Прочитайте текст, ігноруючи пропуски для того, щоб зрозуміти ідею тексту.
  3. Спробуйте здогадатись, яка частина мови має бути в пропуску або значення пропущеного слова.
  4. Не звертайте увагу на 4 варіанти відповідей, спочатку прочитайте речення та зрозумійте його.
  5. Прочитайте уважно 4 варіанти відповідей.
  6. Вирішіть, який варіант найкраще підходить за контекстом. Не забувайте про синтаксис та стиль.
  7. Закресліть 2 варіанти, які на Вашу думку неправильні.
  8. Прочитайте речення до та після пропуску, шукайте підказку в реченні.
  9. Прочитайте речення знову, щоб впевнитися, що слово співпадає за смислом із реченням.

До здачі ЗНО та ДПА вивчайте лексику в контексті, наприклад: extremes – крайнощі, але краще запам’ятати словосполучення go to extremes – вдаватись до крайнощів. Читайте статті, новини, книги англійською мовою у вільний час, читання допоможе Вам вивчити слова та запам’ятати їх використання в контексті, навчитися швидко читати тексти, адже на екзамені завжди обмаль часу. Зробіть флеш картки до кожного слова за допомогою Quizlet та повторюйте слова у вигляді гри. Якщо є мобільний додаток, можна зіграти у відеогру Kahoot, закріпити вивчену лексику в контексті в рамках обмеженого часу. Користуйтесь словником, паперовим або електронним, але довіряйте перевіреним джерелам. Найкращий словник для підготовки до ЗНО – це словник Тезаурус, саме там Ви знайдете потрібне Вам слово та всі частини мови цього слова, наприклад: believe (verb),belief (noun), believer (noun person), (un)believable (adjective), unbelievably (adverb).

Запам’ятайте словосполучення з дієсловами make, do, take. Вивчайте фразові дієслова в контексті, таким чином значення фразових дієслів краще запам’ятається, і Ви зможете використовувати фразові дієслові в усному мовленні та на письмі. Випускники часто допускають помилку в словах, які легко сплутати ( words easily confused), моя Вам порада – англомовний словник Ваш найкращий друг. Перевіряйте значення слів у словнику, занотуйте значення цих слів, зверніть увагу, в якому контексті використовуються ці слова.

Розподіляйте свій час, на виконання частини “Use of English” відведіть не більше 20 хвилин. Після виконання завдання, прочитайте текст знову, щоб остаточно впевнитися що відповіді співпадають з контекстом.

Рекомендуємо Вам посібник для підготовки до частини “Use of English” від MM Publications Use of English B2 for all exams.

Для розвитку навичок аудіювання рекомендуємо посібник Go for ZNO Listening Comprehension

Для учнів 9 класів, які складають ДПА з англійської мови рекомендуємо посібник Go for Ukrainian State exam A2 (listening is included), Go for Ukrainian State exam B1

Як зичать мисливцям удачі на полюванні, щоб не наврочити, так само і ми бажаємо Вам, дорогі випускники, “Ні пуху, ні пера!”.