English grammar in primary school: a nightmare or great fun?

250X190_Монтажная область 1Чи люблять ваші учні уроки граматики? Як перетворити урок граматики у захопливу гру та продуктивний урок? Сьогодні ми хочемо поділитися з вами креативними ідеями для проведення уроків граматики в молодшій школі.

Варто зазначити, що учні молодшого шкільного віку пам’ятають матеріал краще, якщо навчання відбувається в легкій ігровій формі, коли залучені всі учні. Як показує статистика, учні швидше забувають матеріал, якщо навчання відбувається в пасивній, нецікавій формі, з безліччю однотипних вправ та завдань, і, до того ж, матеріал довгий час не повторюється. Надаємо декілька дієвих граматичних ігор для використання на уроках.

Questions and answers

Поділіть дітей на команди. Напишіть декілька питань на клаптику паперу і роздайте учням. Наприклад:

  • What’s the time?
  • What do you have for breakfast?
  • When is your birthday?

Учні обирають папір, читають питання, але не показують питання іншим учасникам. Коли всі учні отримали питання, вони по черзі починають відповідати на нього, не називаючи самого питання. Учні слухають відповіді на питання та мають вгадати, що це було за питання. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал. Команда, яка отримала найбільшу кількість балів, стає переможцем. (Smart Junior 2 for Ukraine, module 7)

Do the action

Учні з заплющеними очима виконують команди вчителя, наприклад: Walk. Go straight. Turn left/right. Stop. Вчитель також дає команди припинити дію, такі як Don’t walk. Don’t stop. Учень, який не виконує дію правильно, вибуває з гри. Учень, який правильно виконав всі команди вчителя, може взяти роль вчителя на себе і давати команди англійською мовою. Гра триває до тих пір, поки всі учні не виконали команди. (Smart Junior 3 for Ukraine, module 3)

Who is it?

Напишіть імена учнів на папері та покладіть догори низом на стіл. Напишіть дієслова на дошці та попросіть учнів написати частину речення на папері, використовуючи Present Progressive, наприклад : is phoning a friend, is riding a bike, is watching a DVD etc. Зберіть папір та покладіть на стіл. Учні по черзі підходять до столу, обирають папір та читають речення вголос, наприклад: Mary is riding a bike. Учень, ім’я якого прозвучало, встає і виконує дію. Гра триває до тих пір, поки всі учні не виконали дію. (Smart Junior 2 for Ukraine, module 8)

Mime and say

Поділіть дошку на дві частини, напишіть часові вирази Present Simple на одній частині та слово Now на іншій частині. Учні працюють в командах. Учні по черзі підходять до дошки, стають по обидві частини і виконують дію, наприклад: watch TV. Учень, який стоїть по іншу сторону дошки, має назвати дію, використовуючи правильно час та вираз, наприклад: He/She watches TV in the afternoon або He/She is watching TV now. За кожну правильну відповідь учень отримує бал для своєї команди. Гра триває до тих пір, поки всі учні не виконали дію. Команда, яка отримає найбільшу кількість балів, стає переможцем. (Smart Junior 2 for Ukraine, module 8)

Сподіваємось, наші ідеї стануть в нагоді та додадуть різноманітності вашим урокам.

Ознайомитись із підручником Smart Junior 1,2,3 for Ukraine та додатковими компонентами до цих підручників можна на сайті Лінгвіст.

Щиро ваш методист видавництва MM Publications
Анна Гезь