Extensive reading: The What? The How? The Why?

250х190 Extensive readingЧи люблять ваші учні читати твори англійською мовою? Ні? Можливо, варто організувати Клуб Читачів чи порекомендувати книги для читання на період літніх канікул? Сьогодні ми поговоримо про метод читання extensive reading і дізнаємося відповіді питання the What? The How? The Why?

Що таке екстенсивне читання?

Екстенсивне читання – це читання для задоволення і воно є досить пролонгованим у часі. Для того, щоб учні були достатньо зацікавлені в читанні творів, видавництво MM Publications надає декілька рекомендацій:

  • 1. Матеріал для читання має відповідати рівню володіння мовою учня.
  • 2. Учні заохочуються до вибору літератури для читання, адже таке читання має відбуватися із задоволенням.
  • 3. Учні читають самостійно, роль вчителя направляти та спонукати учнів читати твори.
  • 4. Учні читають текст швидше ніж зазвичай, адже читають у власному темпі на дозвіллі.
  • 5. Контроль прочитаного має відносний характер, учні виконують завдання на загальне розуміння тексту, готують усні доповіді чи творчі письмові роботи щодо прочитаного твору.

Чому саме метод екстенсивного читання?

  • 1. Переваг екстенсивного методу читання безліч, і однією з них є покращення швидкості читання англомовних текстів.
  • 2. Учні, які самостійно багато читають, більш вмотивовані вивчати мову, навчаються у власному темпі та отримують естетичне задоволення від читання.
  • 3. Учні збільшують свій лексичний запас, незнайома лексика, яка зустрічається в тексті, не повинна перевищувати 5%. Експерти рекомендують якомога менше користуватись словником, а значення нових слів намагатись розуміти з контексту.
  • 4. Екстенсивне читання допомагає вдосконалити навички письма та говоріння.
  • 5. Учні поступово розвивають відчуття мови, закріплюють знання нових лексичних одиниць, які зустрічаються в різних контекстах.

Підсумки:

Екстенсивний метод читання можна порівняти з ранковою пробіжкою, яка дарує чудовий настрій на весь день та при регулярних заняттях дозволяє продемонструвати набагато вищий результат. Використання цього методу читання спонукає учнів читати багато цікавих історій, які відповідають їх лінгвістичним компетенціям та рівню володіння мовою для власного задоволення, удосконалює мовленнєві уміння та швидкість читання творів англійською мовою.

Видавництво MM Publications пропонує серію книг для читання для учнів з різним рівнем володіння англійською мовою. Книги містять безліч вправ для перевірки прочитаного, творчі завдання для розвитку креативного мислення. Всі рідери відповідають зазначеному рівню англійської мови – тому ви зможете з легкістю підібрати рідери до курсу, за яким навчаються ваші учні.

З повагою,
Методист видавництва MM Publications Ukraine
Анна Гезь