Ff…/f/un with Phonics в молодшій школі

250х190_Монтажная область 2Які ігри можна використовувати на уроках англійської мови для кращого засвоєння нових слів та розвитку навичок читання? Як перетворити урок читання в захопливу гру? Відповіді на ці питання ви знайдете в нашій методичній статті.

Board game

Поділіть дошку на дві частини та напишіть звуки, наприклад “ar” і “er”. Поділіть клас на дві команди, учень з кожної команди підходить до дошки. Поясніть учням умови гри. Вчитель називає слова, в складі яких є звуки “ar” і “er”. Наприклад, в слові farm, учень підкреслює ar, в слові diver, підкреслює er. Учень, який підкреслює звук першим, отримує бал для своєї команди. Команда, яка отримала найбільшу кількість балів стає переможцем.

Pairs and chairs

Гра pairs and chairs направлена на відпрацювання слів та звуків у слові. Розташуйте стільці по колу та наклейте флеш-картки зі словами з попереднього уроку на спинку стільця, наприклад: cat, hat, pen, ten, milk, fish, socks, hot, sun, shut. Увімкніть улюблену пісню учнів з підручника Smart Junior for Ukraine, учні ходять по колу, поки грає мелодія. Коли музика зупиняється, діти займають стільці та називають, що зображено на картці та звук, sun-/ʌ/.

What’s the word?

Учні мають зобразити на папері малюнок, наприклад fish tank (зі звуками “ng”, “nk” та “ck”).Потім учні працюють в парах або в невеликих групах. Вчитель розміщує малюнки на дошці або по всій класній кімнаті. Учні підходять до кожного малюнка та вгадують слово. Якщо учні не можуть вгадати слово, автор малюнка називає його.

Сподіваємось, ігри стануть учням до вподоби, а вчитель отримає нові практичні та креативні ідеї для проведення уроків читання, а також тренування пам’яті.

 

Автор: Анна Гезь – методист видавництва MM Publications в Україні