“Teaching unplugged: зроби офлайн-навчання дієвим!”

250x190В умовах дистанційного навчання вчителі все більше проводять уроки онлайн і досить швидко пристосовуються до нових реалій роботи в умовах карантину. На цей час тільки ледачий ще не встиг щось написати про організацію онлайн-уроків. А ми поговоримо про те, як зробити офлайн-навчання дієвим в умовах дистанційного навчання, адже ми маємо вміти комбінувати різні формати роботи.

 • 1. Використання методу проєктної роботиКожна дитина – це творча особистість, проєктна робота допомагає розвитку креативного мислення, використання набутих знань з предмета для реалізації творчого задуму. В умовах дистанційного навчання учні можуть виконувати проєктні роботи самостійно вдома, обираючи тему та завдання проєктної роботи. В підручнику Smart Junior 1,2,3 for Ukraine представлені проєктні роботи, які можна виконувати в парах, в невеличких групах або самостійно.
 •  2. Вчимося робити дослідженняУчні можуть самостійно перевіряти значення слів та виразів у словнику, дізнаватися частину мови, антоніми та синоніми цього слова, як вимовляється слово в Британії та в Америці, переглянути приклади використання слів в контексті. Завдяки надійним онлайн-словникам (таким як Marriam Webster, Collins) пошук слів став простішим та швидшим в порівнянні зі звичайними паперовими словниками. Окрім того, можна використовувати мобільні додатки, такі як Quizlet, для створення карток зі словами. Вчителі можуть також створити веб-квести для учнів, у яких вказуємо тему для дослідження. Наприклад, ми можемо попросити учнів дізнатися про вартість навчання, навчальні програми, стипендії студентів у Великій Британії й порівняти цю інформацію з Україною. Під час презентації в усній чи в письмовій формі учні мають перефразувати набуту інформацію, таким чином учні вчаться мислити та використовувати мову в ситуаціях реального життя. Результати дослідження учні можуть викласти в Youtube або Vimeo.

  В підручнику New Destinations після роботи з текстом надаються посилання на сайти для поглибленого вивчення теми або питання.

 • 3. Перевірка набутих знань та визначення мовного рівняДля тестування учнів видавництво MM Publications пропонує Online placement test на міжнародному сайті видавництва. Тест складається з 3 частин. 1 частина для визначення рівня A1, друга частина – рівень A2-B1, третя частина – рівень B2 і вище. Після проходження тесту учні отримують результат на електронну адресу у вигляді сертифікату.
 • 4. Участь у конкурсахНавчання вдома – це час для участі в конкурсах. Чому б не використати час із користю?

  Конкурс для учнів 10-11 класів від видавництва MM Publications триває до 27 квітня 2020.

  Завдання конкурсу:

  Написати мотиваційний лист, обґрунтовуючи свій вибір напрямку навчання та вищий навчальний заклад, особисту мотивацію, досягнення та набуті шкільні знання, які допоможуть здобути науковий ступінь та вищу освіту.

  Написання мотиваційного листа вимагає академічного стилю, ми просимо написати цей лист у вигляді есе. Поставтесь, будь ласка, до завдання креативно та індивідуально.

  Обсяг роботи – 220 слів.

  Для участі в конкурсі просимо заповнити реєстраційну форму

  Критерії оцінювання конкурсних робіт та приклад мотиваційного листа ви знайдете на нашій сторінці в Фейсбук MM Publications Ukraine.

  Звичайно, ми підготували призи та сертифікати учасникам та вчителям.

  Цей конкурс – це шанс нашим учням потренуватися писати мотиваційні листи, вміння писати які стане в нагоді в майбутньому.

  Чекаємо роботи ваших учнів! Успіхів!

 • 5.  Читаємо твори закордонних класиків англійською мовоюДля домашнього читання видавництво MM Publications пропонує 4 серії рідерів Little Books, Primary Readers, Top readers, Graded readers. Вибір великий: від творів всесвітньо відомих класиків до оригінальних історій про сучасних підлітків. Ознайомитися з рідерами можна на сайті Лінгвіст. Для дистанційного навчання видавництво MM Publications пропонує рідери серії Primary на міжнародному сайті mmpublications.com. Для прослуховування історії встановіть на комп’ютер Adobe flash player. Гарного перегляду та цікавого навчання!
 • 6. Підготовка до іспитівІспити вже зовсім скоро, а отже, випускники не мають втрачати часу. Учні можуть виконувати завдання вдома, надсилати результати тестів вчителям і отримати ключі до тестів з коментарями вчителя. Важливий етап в підготовці – виконувати завдання та робити самоаналіз помилок.

  Для самостійної підготовки до іспитів видавництво MM Publications пропонує посібники для самонавчання. “Use of English B2 for all exams”, “Go for Ukrainian State Exams”, “Go for ZNO listening Comprehension”, New Plus – це спеціально розроблені посібники для підготовки до ЗНО та ДПА, ідеально підходять для самостійного навчання. Ознайомитись з літературою можна на сайті Лінгвіст

Сподіваємось, наша стаття була корисною для вас та збагатила ідеями для дистанційного навчання.
Щиро ваш методист видавництва MM Publications Ukraine
Анна Гезь